A workshop három napja során a résztvevők áttekintették az közösségi vendéglátóhelyek témakörét, megkeresték a kapcsolódási pontokat a helyi közösségfejlesztési lehetőségekkel, és beszámoltak saját tapasztalataikról. Ez alapján nagy mértékben segítették elő a javaslatcsomag összeállítását. Összességében az alábbiak szerint foglalhatjuk össze a megállapításokat:
• Egy-egy közösségi vendéglátóhely számos módon segítheti a helyi szervezetek és közösségek munkáját. Biztosíthat helyszínt a kezdeményezések megbeszéléseire, támogatói összejöveteleire, érzékenyítő és integrációs programok szervezésére. Az, hogy a vendéglátóhelyek ilyen és ehhez hasonló módokon törekednek a közösségek, szervezetek „befogadására” hozzájárul ahhoz, hogy e szervezetek és közösségek fennmaradhassanak.
• A közösségi vendéglátóhelyek olyan teret biztosítanak, ahol új közösségek is születhetnek, illetve új kezdeményezések nőhetik ki magukat. Számos olyan, a helyiek érdekeit középpontba helyező projekt elindításában segédkezhetnek a vendéglátóhelyek, amelyek önerőből nem valósulhatnának meg.
• A kulturális és oktatási programok szabadon látogathatók az érdeklődők által, mely elősegíti a csoportok közötti interakciókat és növeli a társadalmi nyitottságot, a társadalmi toleranciát.
• A vendéglátóhely a környezettudatosság területén elért saját sikereit bemutatva érhet el a lakosság részéről is azonos sikereket. Hogyha egy kávézó, bár vagy étterem igazán elkötelezett a közösségi érdekek és értékek iránt, akkor a társadalom tagjaira saját jógyakorlataival akár ösztönzőleg is hathat.